14 Ocak 2012 Cumartesi

DOĞUM GÜNÜ

Söyledğim gibi eski tarifleri paylaşmaya devam ediyorum. Bu sefer oğlumun 2010 doğum günü kutlamasını ve pastasını paylaşmak istedim. Doğum günü Cihan'ın isteği üzerine korsan temalı oldu. Davetiyesini de ona göre hazırladık. Pastasını her zamanki gibi ben yaptım. Hava çok sıcak olduğundan bir gün önce iyice akşam serinliği olmuşken şekillendirdim pastasını. İçi mevsim meyveli ve çikolata parçalı pastaya minikler bayıldılar.

Önce sadece gemiyi yapacakken sonra nette gezindim ve adası olan korsan gemisi gördüm. Evdeki malzemelerle bizde ortaya çıkan bu oldu. Adayı ince dilimli pandispanyanın üzerine vanilyalı pasta kremasından sürüp üzerine fındık kırığı dökerek eklde ettim. Biraz evdeki legolardan da yararlandık. Gemideki toplar içi fındıklı çikolata drajeler. Geminin güzertesini de rulokatlarla yaptım. Annelere ayrıca fotoğraftaki pembe pastayı hazırladım. Çünkü gemiden neredeyse hiç kalmayacaktı onlara.

Bir de küçük detaylar düşündük oğlumla. Gelen minik misafirlerimize altın sarısı metalik kap ile kaplanmış para şeklindeki çikolatalardan şık keseler hazırladım. Pasta merasiminden sonra davete katılanlar kaptan korsanın cömertliği ile karşılaştılar ve birer kese altınla ödüllendirildiler. Tabii kartondan yapılmış kılıçlarımız ve siyah kartondan yapılmış tek göz maskelerimiz de diğer detaylar.

Bir de içi çeşitli çikolata ve şekerlemeler yanında minik hediyelerle dolu pinyatamız vardı. Onu da balkonda parçaladılar. Ancak o sırada onları kameraya çektiğimden fütüğraflamayı unutmuşum. keşke akşamdan fotoğraf çekseymişim diye düşündüm sonra ama geç kalmıştım.

Kısacası çok eğlenceli bir doğum günü partisi olmuştu. Daha nicelerini yaparız inşallah diye düşünüyorum.

Sevgiyle kalın.